Duyuru - Öğrenme Yönetim Sistemi ve MS Teams Hakkında

Değerli Öğrencilerimiz,

2020-2021 Öğretim Yılı Güz Dönemi’nde, üniversitemizdeki eğitim-öğretim faaliyetleri dijital imkânlar kullanılarak çevrimiçi olarak yapılacaktır. Bu kapsamda, tüm programlarımıza ait eğitim-öğretim faaliyetleri, Öğrenme Yönetim Sistemi (ÖYS) ve canlı (sanal) sınıf uygulaması (MS Teams) aracılığıyla gerçekleştirilecektir.

Öğrenme Yönetim Sistemine (https://lms.emu.edu.tr) ve MS Teams (https://teams.microsoft.com/) uygulamasına Doğu Akdeniz Üniversitesi e-posta hesaplarınız ile giriş yapılması gerekmektedir.

Derslerinizi ÖYS veya MS Teams ortamında göremiyorsanız, ya da derslerinize ulaşmakta sorun yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki bilgilendirmede verilen bilgileri kontrol ediniz.

  1. Öğrenci portalınız üzerinden ders onaylarınızın yapılmış olduğunu kontrol ediniz. Portalınıza giriş yapmak ile ilgili olarak sorun yaşıyorsanız, emucc-support@emu.edu.tr adresine e-posta göndererek Bilgi İşlem personelimizden destek alabilirsiniz.
  2. Ders kayıtlarınız onaylanmamış ise, bölüm/program ders danışmanınız ile irtibata geçiniz.
  3. Dersleriniz onaylandıktan ve portalınızda onaylanmış olan derslerinizi kontrol ettikten sonra, (https://lms.emu.edu.tr) adresine giriş yaparak derslerinize ulaşabilirsiniz.
  4. Derslerinizin (https://lms.emu.edu.tr) adresinde görülebilmesi için belli bir süre beklenmesi gerektiğini unutmayınız.
  5. Ders kayıt işlemlerinizde yapılacak her türlü değişiklik (ders değişimi, grup değişimi, ders ekleme/çıkarma işlemleri vb.) Öğrenme Yönetim Sistemi’ne yansıtılacaktır.
  6. Portalınızda yer alan zaman çizelgesine bağlı kalarak dersleriniz yürütülecektir. Dolayısı ile dersinizin yer aldığı tarih ve saate MS Teams uygulamasında dersinize giriş yaparak öğretim elemanınızın açmış olduğu canlı derse katılmanız gerekmektedir. MS Teams ortamında derslerinize ulaşamıyorsanız öğretim elemanınızla irtibata geçiniz.

Hatırlatma
ÖYS ve Canlı (Sanal) Sınıf uygulamalarının kullanımına yönelik video ve kılavuzlara, https://emuonline.emu.edu.tr http://emuonline.emu.edu.tr/std_videos_guidelines_tr.html adresinden ulaşabilirsiniz.

ÖYS ve MS Teams Destek Kılavuzları ve Videoları